paź
02
17

Chrzest Święty Jasia – Stoczek

Chrzest Święty

Jasia, jego starszą siostrę oraz rodziców poznałem kilka tygodni wcześniej, kiedy to miałem przyjemność fotografować uroczystość zaślubin ojca chrzestnego Jasia – Michała i jego wybranki Magdy (link). 🙂

Nie muszę wspominać, że to czysta przyjemność robić kolejne zdjęcia dla tej samej rodzinki.

Kiedy Magda napisała do mnie z zapytaniem, czy mógłbym zrobić zdjęcia na chrzcie Jasia – oczywiście się na to zgodziłem.

Tym bardziej, że przed obiektywem miałem przyjemność widzieć bardzo sympatycznych ludzi, w tym dzieci, które psocą z wrodzonym sobie wdziękiem… 🙂 I często są głównym tematem takiego reportażu. Oczywiście, głównym bohaterem jest Jaś, ale to wszystko, co dzieje się dookoła niego, jest równie ważne, ponieważ pokazuje wzajemne relacje, uczucia i po prostu kontekst.

W przygotowaniach do chrzcin brali udział nie tylko rodzice Jasia, ale również chrzestni, którzy pomogli dopiąć wszystko na ostatni guzik, w tym – niezbędny element ubioru prawdziwego mężczyzny – muchę w kropki!

Lubię, kiedy rodzina mnie zna, traktuje jak swojego – to bardzo ułatwia wykonywanie pracy, która wymaga zarówno i skupienia, i kontaktu z innymi ludźmi.

Chrzest Święty odbył się w Stoczku Węgrowskim w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika (ul. Węgrowska 9), a przepyszny uroczysty obiad miał miejsce w świetnej restauracji w Sokołowie Podlaskim – Starej Drukarni (Lipowa 82). Restauracja ma bardzo ciekawe wnętrza oraz kapitalną oranżerię, która sprawia, że rodzinny obiad może przeobrazić się w klimatyczną ucztę. Bardzo dobre jedzenie, to tylko pretekst, aby móc pogawędzić z rodziną, której członków nie zawsze można łatwo spotkać.

TAGS:

PREVIOUS POST
NEXT POST

Dodaj komentarz

WPISZ I NACIŚNIJ ENTER
Hejka, piszcie śmiało! :)