lt.
04
18

Chcesz być lepszy? Ucz się od kolegów.

Czujesz, że możesz więcej? Nie wiesz, od czego zacząć? Nie wymyślaj koła od nowa, lecz skorzystaj z wiedzy dostarczanej przez kolegów z branży.

Wszystkie drogi prowadzą do YouTube

Jest co najmniej kilkanaście różnych godnych zaufania kanałów, którym warto poświęcić chwilę. Podaję te, które odwiedzam regularnie.

PokochajFotografie.pl – kanał bezpłatnego magazynu dla pasjonatów fotografii (źródło: www.youtube.com)

Kanał posiada kilka różnych propozycji, ale jedną z najważniejszych jest Okiem Mistrza. Prowadzącym jest Tomasz Tomaszewski, który z niezwykłą dla siebie swobodą, inteligencją i erudycją omawia zdjęcia nadesłane prze widzów. Jest to muzyka dla uszu każdego fotografa i okazja do weryfikacji tego, w jaki sposób można patrzeć na fotografię. Odpalenie tego kanału może okazać się jedną z najlepszych rzeczy jakie możesz dla siebie zrobić.

Zdjęcie w minutę – kanał Borysa Nieśpielaka tylko o dobrej fotografii (źródło: www.youtube.com)

Jeśli chcesz posłuchać o zdjęciach, które można zobaczyć tylko w najlepszych albumach, musisz koniecznie tutaj zajrzeć. Nie da się ukryć, że najnowsze odcinki są najlepsze; przynajmniej tak mi się wydaje. Opowieści Borysa są dla mnie świetną odskocznią od fotografii użytkowej, pozwalają zobaczyć to “drugie dno” i zachęcają do nieszablonowego, streetowego myślenia. Nic w tym dziwnego, ponieważ autor kanału jest wielokrotnie nagradzanym fotografem, m.in. “Polska ulicznie” czy “Leica Street Photo”.

Karol o fotografii – system 5 konwencji (źródło: www.youtube.com)

Pamiętam, że jak pierwszy raz usłyszałem to, o czym mówi Karol, pomyślałem: “Wow, to jedne z najbardziej wartościowych fotograficznie rzeczy, jakie ostatnio usłyszałem”. Totalnie niesztampowy pomysł na kanał o fotografii, który sprawy techniczne odkłada na bok, a daje Wam autorski system 5 konwencji, wg. którego Karol opisuje nadesłane przez widzów zdjęcia. Musicie to zobaczyć!

 

PREVIOUS POST
NEXT POST
Przeczytaj komentarze
Ukryj komentarze
2 COMMENTS
Adam Rotter

Dzięki za ten wpis, wczoraj cały wieczór oglądałem wykłady Karola z ABRYSu. : ) Co do PokochajFotografie to cykl zaglądania fotografom do ich plecaków/torba gdzie sprzęt jest tylko przyczynkiem do dyskusji jest również warty polecenia.

fotoadmin

Cieszę się bardzo, że się przydał. 🙂 Pokochajfotografie.pl miał również ciekawy pomysł na wyzwania fotograficzne – szkoda, że nie jest już kontynuowany.

Dodaj komentarz

WPISZ I NACIŚNIJ ENTER
Hejka, piszcie śmiało! :)